Faszenes grillsütőd van?
Sütögetés után hagyd menni a készüléket még 10-15 percig!
Ebben az időben a lecsöpögő zsír és a lepotyogott étel szénné ég. A hamuvá égett zsírt és ételmaradékot könnyebb ledörzsölni a sütőlapról, sütőrácsról. Miután ledörzsölted a hamut a sütőrácsról, vedd le, és meleg szappanos vízzel mosd le. A fedőt is érdemes langyos szappanos vízzel, nem karcoló szivaccsal átmosni, áttörölni.
A rács, sütőlap súroláshoz érdemes nem túl erős, rozsdamentes kefét, dörzsit használni.
A legtöbb gyártó a használati kézikönyvben vagy a honlapján útmutatást ad arról, hogyan tisztítsd az adott készüléket. Takarításnál figyelj arra, hogy ne sérüljön meg a zománc, a festék, mert akkor semmi nem állítja meg a rozsdát.
Gázüzemű grillsütőd van?
Ne feledkezz meg a gázégőről!
A gázégő eltömődése rontja a készülék sütési hatékonyságát, és kellemetlen meglepetéseket okozhat a szakácsnak. A gázégőt ezért használat után szedd le, meleg szappanos vízzel mosd át (az égő környékét is!), majd száraz ronggyal töröld át. Ügyelj rá, hogy a kosz, vagy ruha szöszmösze ne menjen be a járatokba, ne tömítse el azokat.
Olaj és tároló, vagy takaró a rozsda ellen!
Ha a készüléket letakarítottad, áttörölheted egy enyhén olajos törlőronggyal. Ez is védi a rozsdásodástól. Lehetőleg száraz, zárt helyen tárold, ahol megóvhatod az esőtől, fagytól. Ha nincs erre lehetőség, akkor érdemes beruházni egy vízálló grill huzatba.
A Tudatos Vásárlók grillsütő tesztjében aszerint is szűrheted az eredményeket, hogy a készüléket mennyire egyszerű tisztán tartani!
Kép: pixabay.com, unsplash.com