VÉLEMÉNYEK HELYETT TÉNYEK

Lassúfőzők

Találd meg a számodra legjobb lassúfőzőt!

Lassúfőzők

A Tudatos Vásárlók Egyesületének brit partnerszervezete, a Which? által készített labortesztben 9 márka 34 készüléke található, amelyek külföldi webáruházból megrendelhetőek magyarországi szállítással is.

Melyek a legjobb lassúfőzők?

Tesztünkben megtalálod a választ.

Lassúfőzővel könnyen készíthetünk ízletes ételeket, hiszen hosszabb főzőidő alatt a keményebb hús is porhanyóssá válik, és a beltartalmuk is jobban megmarad.

A szakértők a következő főbb szempontokat vizsgálták:

  • különböző típusú ételek mennyire jól készíthetők a készülékben,
  • a hétköznapokban mennyire jól használható a lassúfőző, egyszerű-e a beállítása, a tisztántartása,
  • mennyire jó minőségű és felépítésű a készülék.

Mennyibe kerül egy jó lassúfőző?

Az ár önmagában nem garancia a jobb minőségre.

A tesztelt termékek átlagára 6 000 és 36 000 Ft között mozog.

Örök tanulságnak mutatkozik, hogy nem javasolt csak ár alapján választani, mert a legjobban teljesítő modellek között is találunk 18 000 Ft-os és 36 000 Ft-os átlagáron elérhető készüléket. Ugyanez elmondható a lista végéről is, ahol szintén találunk nagyon drága terméket. Akármennyit is szánunk tehát lassúfőzőre, mindenképpen érdemes utánajárnunk, hogy az egyes termékeknek melyek az erősségei és melyek a gyengeségei. Ebben segítenek a terméktesztek.

Miért érdemes fizetni a teszteredményekért?

A Tudatos Vásárlók Terméktesztjei pártatlanok, tudományosak, alaposak és sok pénzbe kerül az elkészítésük.

Ingyenes tesztoldalakat könnyű találni az interneten. Sokszor azonban ezeket az oldalakat a termék mögött álló gyártók, forgalmazók támogatják, és nem kell túl alaposnak vagy tudományosnak lenniük ahhoz, hogy magukat tesztnek nevezzék. Ezért az értékeléseik inkább bújtatott reklámnak tekinthetők.

Egy nemzetközi fogyasztóvédő hálózat tagjaként a mi tesztjeinket európai és amerikai laboratóriumokban szakértők készítik. Ez a hálózat teszi lehetővé, hogy ebben a tesztben 0,5 millió Ft összértékű, anonim módon vásárolt lassúfőzőt vizsgáltunk.

A mi tesztjeink mindig függetlenek a gyártóktól és a forgalmazóktól, a saját pénzünkön tesztelünk – ezért kérjük a hozzájárulásodat.

Már csak pár kattintás, és kiderül, melyik a számodra legjobb lassúfőző!

Legyél Szupertag vagy vásárold meg a lassúfőző tesztet.

A lassúfőző termékteszt eredménye

 
 
 
 
 
 
Termékek összehasonlítása

Az összehasonlításhoz jelentkezz be vagy legyél tagunk vagy vedd meg a tesztet!

A rendezéshez jelentkezz be vagy legyél tagunk vagy vedd meg a tesztet!

Sorba rendezés

TESZTELT TERMÉKEK
Találatok száma:

Így teszteltük a lassúfőzőket

A következő szempontokat értékelték a laboratóriumi szakértők

Azt pontoztuk, hogy a készülék mennyire jól főzi meg az ételeket beállítástól függetlenül, pontoztuk a legmagasabb és legalacsonyabb hőmérsékleten készült ételek minőségét.

Ahol van melegentartó funkció, ott az ételt egy órán keresztül a lassúfőzőben hagytuk ezen a beállításon, majd pontoztuk az étel minőségét.

Amelyik lassúfőzőbe belefért egy egész csirke, azoknál pontoztuk, hogy milyen jól süti meg a húst: figyelembe vettük, hogy az elkészült csirke elég ropogós-e, mennyire sült át, és hogy milyen étvágygerjesztő a végeredmény.

Automatikus főzési beállítás során a készülék magas hőmérsékleten kezd főzni, és utána alacsony hőmérsékleten folytatja az étel készítését. A teszt során azt tapasztaltuk, hogy az automatikus beállítással készült húsos ragu finomabb lett, mint amelyik csak magas vagy alacsony hőmérsékleten készült.

Vizsgáltuk, hogy a készüléket mennyire egyszerű használni a mindennapok során: egyértelműek-e a beállítási lehetőségek, mekkora helyet foglalnak, milyen macera tisztítani, és hogy a csatolt receptek és a használati utasítás mennyire közérthetőek. Azt is pontoztuk, hogy a beüzemelése mennyire egyszerű.

A teszt során pontoztuk a lassúfőző minőségét: vizsgáltuk a felépítését, kidolgozását és az anyagát. Azok a készülékek, amelyeknél réseket, hegyes éleket vagy meglazult alkatrészeket találtunk, alacsonyabb pontot kaptak.

Labortesztjeink során számtalan mérést és vizsgálatot elvégzünk. A vizsgált kritériumok pontszámokat kapnak, 0-tól 5-ig tartó skála alapján értékelünk.  Minden esetben igaz, hogy 0 a legrosszabb és 5 a legjobb érték.

A vizsgálati paramétereket rendszerezzük, a legfontosabb jellemzőket pedig súlyozzuk, így képzünk egy százalékos értéket, ami végül a termék tesztben elért eredményét mutatja a maximálisan elérhető 100%-hoz  képest.

Bizonyos kiemelt kritériumoknál egyéb korlátozásokat is alkalmazunk, amennyiben az elvártnál (küszöb) rosszabb eredményt ér el a vizsgált szempont, az összeredmény sem mehet meghatározott érték fölé. Ebben az esetben a végső százalékos érték nem felel meg a kritériumok súlyozott átlagának. Az értékelést segíti az alábbi táblázat:

Hogyan válasszunk lassúfőzőt

A lassúfőző nagyon egyszerűen használható készülék, amely kétféle formában kapható:

Kerek – általában olcsóbb, és kisebb helyet foglal a konyhában.

Ovális – nagyobb méretű készülék, ezért egész csirke vagy nagyobb szelet hús sütésére is alkalmas.

Ha egész csirkét szeretnél főzni a lassúfőződben, akkor jobban jársz egy ovális formájúval. Ugyanis nem egyszerű bepréselni egy csirkét egy kerek edénybe, nemhogy egy darabban kiszedni belőle.

Ha csak pörköltet, mártást vagy levest főznél benne, arra a kerek formájú készüléket válaszd.

Ha a készülék az internetes leírás vagy a termékcímke alapján 6 literes, attól még nem készíthető benne 6 liter pörkölt. A legtöbb lassúfőzőnél a ténylegesen főzésre használható rész csak kétharmada a gyártó által feltüntetett űrtartalomnak, mert az edényt nem lehet színültig tölteni.

A terméktesztben a tényleges kapacitás alapján is szűrhetsz a neked megfelelő lassúfőzők között.

Általánosságban az alábbi három kategória létezik a gyártó által megadott kapacitás alapján:

  • Kicsi(1-2 személyes): 1,5 – 3 literes
  • Közepes(3-4 személyes): 3 – 5 literes
  • Nagy(5 vagy ennél több személyes): 5 – 6,5 literes

Nagy családi, baráti főzésekre érdemes 6 literes edényt venni, amely a gyakorlatban kb. 4,5 literesnek felel meg. Ezzel egy 6-8 fős társaságot is megvendégelhetsz egy egyszeri főzéssel. Akkor is ideális, ha szeretsz egyszerre több adagot megfőzni és lefagyasztani.

Ha inkább 1-2 főre szoktál főzni, válaszd a kisebb 3,5 literes lassúfőzőt. Ebben közel 2 liter leves főzhető egyszerre.

Melegen tartó funkciót szeretnél, vagy időzítőt, ami távollétedben kikapcsolja a készüléket, amint elkészült az étel?  Általában a digitális vezérlésű, többfunkciós lassúfőzők jóval drágábbak az alap típusoknál, amelyek csak néhány beállítással rendelkeznek.

A melegen tartó funkció sok olcsóbb termékben is fellelhető, ezért pénztárcakímélőbb megoldás ilyen alap modellt választani.

Kijelző

Triviálisnak tűnik, de a kijelző jól mutatja, hogy a lassúfőződ dolgozik. Eltart egy darabig, amíg felmelegszik, ezért ez a funkció nagyon hasznos, hogy tudd mikor kezdődött el valóban a főzés.

Időzítő

Nem minden modellnek van időzítője, de praktikus, ha nem vagy a készülék közelében, amikor lejár a főzési idő. Ha lejárt a beállított idő, a készülék automatikusan átkapcsol „melegen tartó” üzemmódra. Vagyis az étel melegen vár, anélkül, hogy túlfőne.

Automatikus üzemmód

Automatikus üzemmód azt jelenti, hogy a főzést magas hőmérsékleten kezdi el a készülék, majd egy idő után alacsonyabb hőfokra vált. Ezzel a beállítással főleg a magasabb árkategóriájú készülékeknél találkozhatunk.

A teszt során azt tapasztaltuk, hogy az automatikus beállítással készült húsos ragu finomabb lett, mint a csak magas vagy csak alacsony hőmérsékleten készült étel.

A kerámia és cserépedények kicsit nehezebbek, mint az alumíniumból készültek. Az alumínium tálak előnye, hogy tapadásmentes bevonattal rendelkeznek, ami könnyebben tisztítható. A cserépedényeket viszont használhatod a sütőben is.

Egyes lassúfőzők belső edénye elektromos-, gáz-, vagy ritkábban indukciós főzőlapon is használható. Ebben a főzés előtt megdinsztelheted a húst vagy a zöldséget anélkül, hogy újabb mosatlant termelnél.

Néhány lassúfőző edény (mikrohullámú) sütőbe is tehető, így újramelegítheted benne az ételt.

Az egyszerűbb készülékeknél többnyire csak kétféle hőmérséklet beállítási lehetőség van (magas és alacsony). A prémium termékek emellett még rendelkeznek közepes és/vagy automatikus beállítási móddal.

  • Magas hőmérséklet

Ez leginkább a világos húsok, mint például a csirke főzésére kiváló, ugyanis magas hőmérsékleten viszonylag rövid idő alatt (3-6 óra) elkészül az étel.

  • Közepes hőfok

Ezzel ajánlott inkább a darabolt vöröshúst elkészíteni, ugyanis gyorsabb, de nem hozza ki annyira az ízt, mint a hosszabb ideig tartó alacsony hőmérsékletű üzemmód.

  • Alacsony hőmérséklet

Ez az üzemmód leginkább a keményebb vöröshús elkészítésére ajánlott, ugyanis a hosszabb főzési idő miatt jobban lebomlanak a kötőszövetek, így puhább, omlósabb lesz a végeredmény. Viszont ebben az esetben akár 10 órát is igénybe vesz a főzés.

Süthetek is lassúfőzőben?

Ezek a készülékek kiválóan alkalmasak sütésre. Ha elsősorban egészben szeretnénk sütni a csirkét, vagy nagyobb szelet hús sütésére szánjuk, érdemes inkább ovális készüléket venni, mert abban könnyebben elfér a nagyobb étel.

Húsmentes ételhez is használható?

Nem csak húsos, de zöldséges ételek készítését is megkönnyíti. Elsősorban a szárazbabból, lencséből vagy csicseriborsóból készülő ételekhez jelent nagy segítséget.

Találd meg a legjobbat! Találd meg a legjobbat!

34 vizsgálati eredménye
34 vizsgálati eredménye
Bezárás
Top